MN: Ermənistan tərəfinin təxribatçı cəhdlərinin qarşısı alınıb
Le Pen parlament köməkçiləri işində təqsirli bilinib
Paris məhkəməsi Marin Le Pen və “Milli Birlik” partiyasının səkkiz deputatını parlament köməkçiləri işi üzrə təqsirli bilib.Citypost.az xəbər verir ki, hökm onun 2027-ci il seçkilərində iştirakına mane ola biləcək seçki hüquqları məsələsində məğlubiyyət deməkdir. Le Pen Avropa Parlamentində köməkçilərin işə götürülməsi üçün nəzərdə tutulan vəsaiti mənimsəməkdə təqsirli bilinib.Yeganə
11:11
Martın 29-da və 30-da ölkə ərazisində qeydə alınan 67, əvvəlki dövrlərdən bağlı qalan 6 cinayətin açılması polis əməkdaşları tərəfindən təmin olunub.Bu barədə Citypost.az-a Daxili İşlər Nazirliyindən məlumat verilib.Bildirilib ki, axtarışda olduğuna görə ümumilikdə 84, o cümlədən borclu şəxs qismində axtarışda olan 22 nəfər saxlanılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.Narkotiklərlə əlaqəli 43, qanunsuz saxlanılan silah-sursatın götürülməsi və aşkarlanması ilə bağlı 11 fakt müəyyən edilib. Cinayət törətməkdə şübhəli bilinən 68 nəfər saxlanılıb.