Şərurlu İsfəndiyar kimi tanınan iş adamı İsfəndiyar Axundovun verdiyi müsahibələr cəmiyyətdə birmənalı qarşılanmayıb.
Müsahibəsində "Mən çobanam, alimlər işləyir, pullar gəlir" deməsi müzakirələrə səbəb olub.
Citypost.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı danışan tanınmış  yazıçı-jurnalist  Şəmsi Vəfadar iş adamını sərt tənqid edib.
Danışdıqları bu nəticəni göstərir ki, O, çox təhlükəli biridir.Ümumiyyətlə,ən təhlükəli insanlar böyük məqamlara gəlmiş kiçik adamlardır.İsfəndiyar Axundovun qarnı və başı böyük ola bilər. Nə olsun... Amma, idrakı kiçikdir,yox dərəcəsindədir. Azdan-çoxdan idraka malik olan insan onun kimi ağzına gələn sözləri buraxmaz axı... Qələmi sınmış Ramiz Mehdiyevin illərlə himayəsində olub bu adam.Əməlləri Bakıda çox adamları evsiz-eşiksiz,yurdsuz-yuvasız edib.Həbsxanalarda 10-dan çox iş adamı onun əməllərinin  nəticəsi olaraq  cəza çəkir.Bütün həbsə alınan tikinti işi ilə məşğul olan sahibkarların yarımçıq qalmış işlərini davam etdirmək onun şirkətlərinə həvalə olunur. Niyə? Hansı müsbət göstəricisinə görə?