“Efir saqqız çeynəmək yeri deyil” - Şairdən Zaur Kamalın oğluna irad +Video
Cəmiyyət 01 Oktyabr 2024, 11:26
Aparıcı  Zaur Kamalın ARB  kanalında  yeni   sezon   efirində  oğlu ilə  aparıcılıq etməsi maraqla qarşılanıb.
CityPost.az  xəbər  verir ki,efirlərin   birində  Zaur  Kamalın  aparıcılıq edən  oğlu  canlı  yayım  zamanı  saqqız  çeynəyib. Qeyd  olunan görüntülər  sosial şəbəkələrdə  tənqidlə  qarşılanıb. Bəzi sosial şəbəkə istifadəçiləri aparıcının oğlunun canlı yayımda saqqız çeynəməsini  tamaşaçıya hörmətsizlik  kimi  qəbul  edib.
Mövzu ilə bağlı saytımıza açıqlama verən şair Şəmsi Vəfadar bildirib ki,aparıcının oğlu daha peşəkar olmalı idi.
(Şəmsi Vəfadar)
“Polisin oğlunun polis, həkimin  oğlunun həkim,müəllimin  oğlunun müəllim olduğunu  görmüşük. Onlar   əslində daha  mükəmməl  olurlar. Zaur  Kamal də gənc yaşlarından  televiziyadadır. Onun  oğlunun  efirdə saqqız çeynəməsi təəssüf  doğurur.  Bu  onu göstərir ki, Zaur Kamal yaxşı  aparıcı deyil. O,yaxşı aparıcı olsaydı, oğluna  efirdə saqqız çeynəməyi yox,ona  aparıcılığın sirrlərini  aşılayardı. Zaur Kamal özü  də əvvəllər  verilişlərdə  çağırdığı qonaqlara  yersiz sualları ilə yadda qalıb. Qadın qonaqlara efirdə “subay olsaydın mənə gələrdin”? deməsi tamaşaçılarda ikrah hissi doğurur... ”,-deyə  Şəmsi  Vəfadar  bildirib.