Cəmiyyət 04 Oktyabr 2024, 10:55
Abşeron Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının sabiq direktoru Mehriban Qaralovaya yeni vəzifə verilməsi barədə xəbər vermişdik.
Müvafiq əmrlə Mehriban Qaralova Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) tabeliyində Xocəsən Sağlamlıq Mərkəzinin direktoru təyin olunub.
Yerli mediada sözügedən xəbərlər təqdim olunarkən Mehriban Qaralovanın Zakir Qaralovun yaxın qohumu kimi başlıqlara çıxarılması birmənalı qarşılanmayıb.
Tanınmış şair Şəmsi Vəfadar CityPost.az saytına bununla bağlı tənqidi fikirlərini bölüşüb.
- Mərhum professor Zahid Qaralovu tanımayan,barəsində eşitməyən az adam tapılar. O, həm də Azərbaycan Milli Oyanış Hərəkatının öncüllərindən olub. Sözünün sanbalı olan ziyalılarından hesab olunurdu. Kimsə Zahid Qaralovu və ailəsini Zakir Qaralova görə tanıtmaq istəyirsə,bu səhv atılmış addımdır. Zakir Qaralov uğursuz baş prokuror kimi tarixin yaddaşına həkk olunub. Əgər onun Dövlətçilik qarşısında müstəsna xidmətləri olsaydı,sözsüz ki, O da İsa Nəcəfov,Südabə Həsənova,İlyas İsmayılov,Fikrət Məmmədov kimi şərəfləndirilərdi və kənarda qalıb bu gün Əli Ömərov,Eldar Həsənov sayağı məşğul olduğu işlərlə başını qatmazdı.