Cəmiyyət 21 Noyabr 2024, 12:17
Bakıda yerləşən diş kliniksında kuryoz hadisə baş verib.
CityPost.az xəbər verir ki, “Dent House  Baku” diş klinikasında   özünü həkim kimi təqdim edən şəxs  xəstənin dişlərini çəkib.
Elnarə Məhərrəmovanın  iddiasına görə,sentyabr ayında instagramdan özünü həkim kimi təqdim edən Fərid Əşrəfli ilə əlaqə saxlayıb.  Fərid Əşrəfli  özünü  peşəkar  həkim  kimi  təqdim edərək xanımı “Dent House Baku ” klinikasına dəvət  edib.
“ Özünü həkim kimi təqdim edən Fəridin instagram hesabına baxanda orada məşhurlardan rəqqasə   Fatimə  Fətəliyevanın, müğənnilər Günay  İbrahimli, Nura  Surinin,Aygün Səfərovanın şəkillərini gördüm. Elə başa düşdüm ki, bu peşəkar həkimdir,məşhurlar da onun yanına gedir. Həmin görüntülərə aldanıb onun yanına getdim. "Xalqlarda"  yerləşən “Dent House Baku ” klinikasında məni  qəbul etdi. Özünü  həkim kimi təqdim edən şəxs məni klinikanın baş həkimi  Anar  Əmiraslanovun otağında  müayinə  etdi. Mənə dedilər ki, sizin  5 dişinizin  dibində kist var. Həmin dişlər çəkilməlidir və implant qoyulmalıdır.  Mən də onların sözünə inanıb razılıq verdim. Daha sonra başıma oyun gəldi. Mənim    11  sağlam dişimi çəkdilər. Özünü  həkim kimi təqdim edən Fəridin   bütün bu əməlləri baş həkim  Anar Əmiraslanovun kabinetində  baş verib. Daha sonra mənim üz və çənə nayihəmdə  ağrılar  başladı. Araşdırdım,məlum  oldu ki,özünü  diş həkimi kimi təqdim  edən  Fərid Əşrəfli  NZS-də gözətçi işləyirmiş”,- deyə   şikayətçi  bildirib.
Elnarə   Məhərrəmovanın   müsahibəsini  aztimes.az  saytının Youtube  kanalı  yayıb.
CityPost.az  məsələdə adı hallanan  “Dent House Baku ” klinikasının  həkimi Anar Əmiraslanovla əlaqə saxlayıb.
“Bizim  klinikada Fərid Əşrəfli  adlı həkim  işləməyib. Həmin  şəxs iş  üçün  bizə müraciət etmişdi. Biz ondan diplomunu tələb etdik. Bildirdi ki, Ukraynada oxuyub və diplomunun təsdiqini gözləyir. Daha sonra bir neçə dəfə bizim mərkəzə gəldi. Həmin qadın bizim mərkəzə gəlib, Fərid adlı həkimi soruşanda əməkdaşlarımız ona bizim klinikada belə həkim çalışmadığını  bildiriblər. Bu məsələdə  mənim adımın  hallandırılması heç  nəyə əsaslanmır”,-deyə Anar Əmiraslanov bildirib.
Araşdırmamız zamanı o da məlum olub ki, özünü Fərid  Əşrəfli kimi təqdim edən həmin şəxsin ad,soyadı tamamilə fərqlidir. Onun əsl adı Fərahim Quliyevdir.
CityPost.az  yazıda adı hallanan Fərid Əşrəflinin (Fərahim Quliyevin) də mövqeyini təqdim etməyə hazırdır.