Bakının Səbail rayonunda bağlanan poçt şöbəsi qalmaqala səbəb olub.
Bu barədə Citypost.az-a ərazidə yaşayan sakinlər məlumat verib.
Məlumata görə,Səbail rayonu,20-ci sahə adlanan ərazidə ,Salyan yolu 10/23 ünvanında yerləşən 23 saylı poçt şöbəsinin qeyri-müəyyən səbəbdən bağlanması narazılıq yaradıb.
Uzun müddətdir ki, sözügedən poçt şöbəsi həmin  ünvanda  fəaliyyət göstərib. Ərazidə əhalinin sıx məskunlaşmasını nəzərə alsaq, poçt şöbəsinin bağlanması həqiqətən  də  o ərazidə  yaşayan  sakinlərin  çətinlik  çəkməsinə  səbəb  olacaq.
Poçt şöbəsinin üzərində müvəqqəti təmirə bağlanır lövhəsi asılsa da, orada heç bir  təmir  işləri  görülmür. Sakinlər  isə   başqa  söz  deyir.
“Burada əhali sıx məskunlaşıb.Hər kəs də bu poçt şöbəsindən istifadə edir. 1 aydan artıqdır ki, buranı təmir adı ilə bağlayıblar. Deyirlər ki, guya bina qəzalı vəziyyətdədir.Bina qəzalı vəziyyətdədirsə,içərisində əməkdaşlar niyə oturub? Onlar nə iş görür orada?Üstəlik,qəzalı vəziyyətdə olan binanın üstündə uşaq bağçası ,yanında uşaq dərnəyi olarmı? Hazırda həmin uşaq bağçası  və dərnək işlək vəziyyətdədir.”,- deyə  sakin  bildirib.
Yerli sakinlərdən aldığımız məlumata görə, poçt şöbəsinin bağlanmasına səbəb  kimi  binanın  elektrik  xətlərində olan problem  göstərilir.
“Bizi  Badandarda yerləşən 4 saylı poçt şöbəsinə yönləndirirlər. Ora isə bizdən uzaqdır.Öz poçtumuz olduğu halda, niyə bu qədər məsafə qət edib,ora getməliyik?”,-deyə sakinlərdən biri əməkdaşımıza bildirib.
“Bütün bunlar nəzərə alınaraq, məhz  həmin inzibati binada poçt şöbəsinin vətəndaşlara xidmət göstərilməsi müvəqqəti dayandırılıb. Xidmətlərin icrası yaxınlıqdakı  digər AZ1004 indeksli şöbəyə həvalə edilib və bu barədə məlumat əhali ilə paylaşılıb.
Şöbənin fəaliyyətinin müvəqqəti dayandırılması isə onun  bağlanması demək deyil. Hazırda paralel olaraq binada cari təmirin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bununla yanaşı, əməkdaşların daha yaxşı şəraitdə çalışması və vətəndaşlara keyfiyyətli xidmətin göstərilməsi üçün həmin poçt  şöbəsinin  fəaliyyətinin digər  məkanda  davam etdirilməsi imkanları da tərəfimizdən araşdırılır.”,- deyə O, bildirib.