Daşkəsənin hərbi komissarı barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib
Hadisə 27 Sentyabr 2024, 18:50
Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun İstintaq idarəsində istintaq olunan cinayət işi üzrə muvafiq əməlləri törətməsinə əsaslı şübhələr olan Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Daşkəsən rayon bölməsinin rəisi vəzifəsini icra edən, mayor Əsgərov Anar Şakir oğluna Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 311.3.2-ci maddəsi ilə ittiham elan edilib.
Hərbi Prokurorluğun təqdimatına əsasən, Bakı Hərbi Məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində dörd ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Hərbi prokurorun böyük köməkçisi - Hərbi Prokurorluğun Mətbuat xidmətinin rəhbəri, baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyev Oxu24.com-a  məlumatı təsdiqləyib.
Məlumata görə, hazırda istintaq davam etdirilir və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq bütün tədbirlərin görülməsi, o cümlədən hər bir fakta və əmələ hüquqi qiymət verilməsi təmin ediləcək.
Bakıda qadın doğuşdan sonra ölüb.Citypost.az  xəbər verir ki, hadisə Kliniki Tibbi Mərkəzdə baş verib.Paytaxt sakini 1998-ci il təvəllüdlü Sevda Məmmədovanın Kliniki Tibbi Mərkəzdə doğuşdan sonra həkimlərin səyinə baxmayaraq öldüyü bildirilib.Faktla bağlı araşdırma aparılır. (Apa)
Tanınmış şirkətin anbarından 10 min manatlıq oğurluq edilib
Paytaxtın Yasamal rayonunda yerləşən özəl şirkətlərin birindən 10 000 manat dəyərində təmir-tikinti materialları oğurlanıb.Citypost.az-ın məlumatına görə, polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlə qabaqcadan əlbir olaraq talama cinayətini törətməkdə şübhəli bilinən 26 yaşlı N.Məmmədov və 23 yaşlı E.Allahverdiyev müəyyən edilərək saxlanılıblar.Araşdırmalarla məlum olub ki, həmin şəxslər çalışdıqları şirkətin anbarından bir neçə ay ərzində hissə-hissə tikinti materialları oğurlayaraq satıblar.Faktla bağlı araşdırmalar davam etdirilir.
20 Fevral 2026, 10:33
Tarixi abidələrə ziyan vuran şəxslər saxlanılıb.