Nazirlik sabiq döyüşçünü get-gələ salıb - ŞİKAYƏT
Hadisə 02 Dekabr 2024, 13:20
Dövlət Məşğulluq Agentliyinin Biləsuvar rayon şöbəsində döyüşçüyə sayqısızlıq göstərilir.
İkinci Qarabağ müharibəsində təcavüzkar erməni birləşmələrinə qarşı vuruşlarda iştirak etmiş cəsur döyüşçülərdən biri də Biləsuvar rayonun Ağalukənd kəndində anadan olmuş Məhəmməd Mehtiyevdir.
CityPost.az xəbər verir ki, O,Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 28 sentyabr 2020-ci il tarixli “Azərbaycan Respublikasında qismən səfərbərlik haqqında” sərəncamına uyğun olaraq döyüşlərə qatılıb.
Döyüş yoldaşlarının və komandirlərinin dərin hörmətini qazanan Məhəmməd döyüşlərdə öndə gedənlərdən olub.Müharibə ərəfəsində O dəfələrdə kiçik yaralar və zədələr alsa da hospitala müraciət etmədən döyüş yolunu davam etdirib.
Döyüşlərin birində düşmənin atdığı qumbaranın partlaması nəticəsində ağır kəllə-beyin zədəsi alan Məhəmməd Mehtiyevin danışıq və nitqində ciddi qüsur yaranıb.O,adi danışıq zamanı belə fikrini çətinliklə izah edir.
Məhəmməd Mehtiyev Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi nəzdində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin Biləsuvar rayon şöbəsinə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində müraciət edib.Orada da xoşagəlməz mənzərə ilə qarşılaşıb. Agentliyin əməkdaşı ona deyib ki, Biləsuvar rayonundan döyüşlərdə iştirak edənlər çoxdur. Sən də onlardan birisən. Gedib, nə üçün fərdi əməklə məşğul olmursan?
Sabiq döyüşçü Məhəmməd Mehtiyev müxbirimizlə söhbəti zamanı bildirib ki, belə mənzərələr onu sarsıtmır. Heç də ruhdan və həvəsdən salmır.
Vətənimizə və xalqımıza qarşı hər hansı təhlükə olarsa,Prezident yenidən səfərbərlik elan edərsə,həmən döyüşlərə qatılmağa hazır olduğunu bildirib.
“Mən döyüşlərə medal qazanmaq,məşğulluq proqramında iştirak etmək və ya hər hansı dvident qazanmaq niyyəti ilə qatılmamışam...Vətənim hər qarışından ötrü canımı belə fəda etməyə hazıram.”