Lavrov: Rusiya və Çin liderləri “Rusiya-Çin əlaqəsi"ni gücləndirməyə sadiqdirlər
Dünya 01 Aprel 2025, 15:14
Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov çinli həmkarı Vanq Yi ilə danışıqlarda Rusiya və Çin liderləri “Rusiya-Çin əlaqələri”ni ardıcıl şəkildə gücləndirməyə sadiqdirlər.
Citypost.az bu barədə "TASS"a istinadən xəbər verir.
Lavrov qeyd edib ki, Rusiya prezidenti Vladimir Putin və Çin sədri Si Cinpin arasında keçirilən görüşlər həmişə Rusiya-Çin münasibətlərinə xüsusi təkan verir.
"Onlar bu yaxınlarda Rusiya-Çin əlaqələrini ardıcıl şəkildə gücləndirmək üçün qarşılıqlı öhdəliklərini bir daha təsdiqlədilər. Biz onların razılıqlarını səmərəli şəkildə həyata keçirmək üçün hər cür səy göstərəcəyik", - Rusiya XİN rəhbəri bildirib.
Aprelin 1-də Moskvada Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov və onun çinli həmkarı Vanq Yi arasında danışıqlar baş tutub.
Bundan əvvəl Çinin xarici işlər naziri Vanq Yi qeyd etmişdi ki, Rusiya ilə ABŞ arasında münasibətlərin yaxşılaşması nikbinlik ruhlandırır.