Sabirabadda yeni doğulan körpə səhlənkarlıq nəticəsində öldü
Hadisə 30 Mart 2025, 16:00
Sabirabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında yeni doğulan körpə ölüb.
Citypost.az Teleqraf-a istinadla xəbər verir ki, hadisə martın 28-də baş verib.
Kürdəmir rayonunun Axtaçı Qarabucaq kənd sakini, 2006-cü il təvəllüdlü Xəyalə Natiq qızı Əsədova Sabirabad xəstəxanasında uşaq dünyaya gətirib.
Məlumata görə, qadını cərrah mama-ginekoloq Mehriban Yunusova qəbul edib və onun səhlənkarlığı nəticəsində körpə ölüb. Körpə qeysəriyyə yolu ilə dünyaya gəlməli imiş, ancaq gecikmə olduğu üçün doğum təbii yolla baş verib. Körpə həmin gün ölüb.
Həkim M.Yunusova bunun virus səbəbindən baş verdiyini iddia edib.
Uşağın atası Kamal Malıyev faktı təsdiqləyərək həyat yoldaşının hazırda Sabirabad Mərkəzi Xəstəxanasında müalicə aldığını və şikayətçi olmadığını bildirib:
"Mən ərizə yazdım ki, həkimdən heç bir şikayətim yoxdur".
İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) tərəfindən mart ayında icra olunan əməliyyatlar barədə məlumat açıqlanıb.ANAMA-dan Citypost.az-a verilən məlumata görə, Tərtər, Ağdam, Ağdərə, Laçın, Füzuli, Şuşa, Xocalı, Xankəndi, Kəlbəcər, Xocavənd, Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilanda 331 piyada əleyhinə mina, 105 tank əleyhinə mina, 9755 Partlamamış Hərbi Sursat (PHS) aşkarlanıb.Bildirilib ki, 4 556 hektar ərazi mina və PHS-lərdən təmizlənib.